Disse sitter i vervene i Alstahaug kommune

Det nye kommunestyret i Alstahaug fikk sine første utfordringer i dag onsdag.

Det nye kommunestyret i Alstahaug fikk sine første utfordringer i dag onsdag. Foto:

DEL

Onsdag ble det konstituerende kommunestyret etter lokalvalget avholdt. Her takket Bård Anders Langø for seg, og ga ordførerklubba videre til Peter Talseth (Sp). I Alstahaug kommune sitter det inkludert ordfører, 27 representanter. Disse er fordelt mellom partiene, avhengig av det prosentvise valgresultatet i september. Senterpartiet og Rødt samarbeider i posisjon, med innslag fra By og Land.

De øvrige partiene i kommunestyret er Venstre, Fremskrittspartiet, Høyre og SV.

Formannskapet

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Peter Talseth, Sp

1. Sigsten Johansson, Sp

2. Trude Jægtvik, Sp

2. Eline Meek Allern, Rødt

3. Hanne Benedikte Wiig, Rødt

3. Erik Jørgensen, Sp

4. Ingeborg Haug Steinholt, Rødt

4. Arnfinn Rørvik, Rødt

5. Arne Langset, BL

5. Anna Elisabeth Øyen, Sp


6. Allan Zvanut, Rødt


7. Svein Arne Monsen, Sp



6. Ole-Gerhard Rinø (Ap)

1. Kjersti Toft (SV)


2. Siv Helen Sigerstad (Ap)


3. Magne Steinholt (Ap)



7. Stig Tore Skogsholm (H)

1. Trond Johansen (Frp)


2. Hanne Nora Nilsen (V)


3. Nina Aspnes (H)

Kontrollutvalg

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Lars Inge Ingebrigtsen (Ap)

1. Ulf Iversen (Ap)

2. Line Telemann (Ap)

2. Synne Hunnes (H)

3. Lisbeth Ann Johansen (V)

3. Åse Albertsen (V)


4. Espen Henriksen (H)


5. Victoria Langø (Ap)



4. Håkon Sund, Rødt

1. Steinar Horsgård, Sp

5. Odd Magne Karlsen, Sp

2. Sølvi Hestnes, Rødt


3. John Egil Karlsen, Sp


4. Margit Steinholt, Rødt

Leder: Lars Inge Ingebrigtsen

Nestleder: Håkon Sund


Fast utvalg for plansaker

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Norvald Ruderaas, Sp

1. Ingar Nykmark, Sp

2. Kyrre Pettersen, Sp

2. Per Olav Johansen, Rødt

3. Ann Karin Edvardsen, Sp

3. Anette Markvoll, Sp

4. Allan Zvanut, Rødt

4. Kristine Kleven, Rødt

5. Renate Nordnes, Rødt

5. Edvard Westvik, Sp


6. Eline Meek Allern, Rødt


7. Trond Dimmeldal, Sp



6. Helge Møller (SV)

1. Mette Karin Johnsen (Ap)


2. Ann Rigmor Eliassen (SV)


3. Anne Britt Breivik (Ap)



7. Hanne Nora Nilsen (V)

1. Trond Kristiansen (Frp)


2. Tore Vikedal (H)


3. John Andre Selnes (V)

Leder: Norvald Ruderaas

Nestleder: Renate Nordnes


Administrasjonsutvalg

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Peter Talseth, Sp

1. Skule Skulstad, Sp

2. Ingeborg Haug Steinholt, Rødt

2. Kjell Olav Lund, Rødt


3. Inger Hansen, BL


4. Annie Marskar Henriksen, Sp



3. Ole-Gerhard Rinø (Ap)

1. Nina Aspnes (H)


2. Siv Helen Sigerstad (Ap)


3. Magne Steinholt (Ap)

Leder: Peter Talseth

Nestleder: Ingeborg Haug Steinholt


Helgeland Interkommunale råd

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Ordfører Peter Talseth

1. Varaordfører Hanne Wiig


Årsmøte i Revisjon Midt-Norge SA

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Ordfører Peter Talseth (Sp)

1. Varaordfører Hanne Wiig (R)


Representanter til KS fylkesmøte

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Peter Talseth, Sp

1. Hanne Wiig, Rødt


2. Kyrre Pettersen, Sp


3. Allan Zvanut, Rødt



2. Siv Helen Sigerstad (Ap)

1. Kjersti Toft (SV)


2. Ole Gerhard Rinø (Ap)


3. Magne Steinholt (Ap)


Representant Alstahaug kirkelig fellesråd

Representanter:

Vararepresentanter:



1. Annie Marskar Henriksen (Sp)

1. Knut Bertheussen (Ap)


Valgutvalg for perioden


Representanter:

Vararepresentanter:



1. Trude Jægtvik (Sp)

1. Ingar Nykmark (Sp)



2. Ingeborg Haug Steinholt (R)

1. Hanne Benedikte Wiig, (R)



3. Ole-Gerhard Rinø (Ap)

1. Magne Steinholt (Ap)



4. Stig Tore Skogsholm (H)

1. Nina Aspnes (H)



5. Arne Langset (B/L)

1. Knut Nilssen (B/L)



6. Trond Johansen (Frp)

1. Heidi Klausen (Frp)



7. Hanne Nora Nilsen (V)

1. John Andre Selnes (V)



8. Kjersti Toft (SV)

1. Marit Igelbu Wiig (SV)


Leder: Trude Jægtvik

Nestleder: Ingeborg Haug Steinholt


Forliksrådsmedlemmer – Ytre Helgeland forliksråd

Denne utsettes til møte 30.10.19

Artikkeltags